Charakterystyka

Długość 63km
Trudność Łatwa
Najważniejsze walory zabytki, dzika przyroda, relaks

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Rekomendowane motocykle

Honda CBF500
Yamaha TDM900

Mapa

Opis trasy

Kolejny z weekendowych klasyków – to krótka trasa, w sam raz na szybki wypad. W odróżnieniu od fragmentu do Pieskowej Skały, nie ma tu trudnych zakrętów – przez większość trasy droga jest gładka i prosta.

Zaczynamy od wyruszenia na północ, drogą 794 – do samej Skały czeka nas komfortowa podróż typową polską drogą lokalną (1 pas, nawierzchnia w niezłym stanie, miejscami brak pobocza). W skale kierujemy się na Ojców / Pieskową Skałę. Zaraz za końcem miejscowości Skała jest rozjazd – skręcamy w lewo na  Ojców. Po ok 4 km jesteśmy na miejscu – można zostawić motocykl na parkingu płatnym, ale większość motocyklistów zostawia sprzęty nieco dalej – po lewej stronie zielonego budynku. Można tam bezpiecznie i darmowo parkować.

Będąc w Ojcowie warto wybrać się na dłuższy spacer – można zacząć od ruin zamku górujących nad miejscowością, a następnie kontynuować wzdłuż doliny, mijając urokliwe wille, stawy rybne, aż do Bramy Krakowskiej – charakterystycznej formacji skalnej. Całość spaceru zajmie ok godziny, chyba że skusi nas któraś z okolicznych karczm.

W drodze powrotnej, dla urozmaicenia polecam powrót drogą 773 – przez Nową Wieś i Iwanowice. Sama droga nie ma nadzwyczajnych walorów, jej głównym atutem jest fakt, że w weekendy jest praktycznie pusta. Można bez obaw docisnąć lub wręcz przeciwnie – bez pośpiechu pobujać się na łagodnych łukach. Sielanka kończy się po dojechaniu do krajowej „siódemki” – tu niestety czeka nas ciężki kawałek drogi – ruch jest duży a nawierzchnia kiepska. Tą drogą wracamy do Krakowa.

Galeria