Charakterystyka

Długość 250km
Trudność Średnio trudna
Najważniejsze walory zakręty, krajobrazy

1

Rekomendowane motocykle

Honda CBF500
Yamaha TDM900

Mapa


Wyświetl większą mapę

Opis trasy

Tym razem opiszę typowo jednodniową wycieczkę, mianowicie szybką wyprawę do Zakopanego. Do zrobienia jest ok 250km, oczywiście nie licząc dodatkowych przejazdów już na miejscu. Do Zakopanego z Krakowa trafi absolutnie każdy, po co zatem opisywać taką trasę? Ano dlatego, że Zakopianka to nie jedyny sposób dotarcia pod Tatry i zdecydowanie nie najciekawszy. Zamiast wykręcać rekordy prędkości na Zakopiance polecam rozpocząć podróż od… Wieliczki. Konkretniej mówiąc dojeżdżamy do Wieliczki ul. Nowohucką, następnie Wielicką. W samej Wieliczce należy kierować się na Dobczyce, drogą  964 – to jeden z najlepszych odcinków trasy – rewelacyjne zakręty, droga częściowo w lesie – aż chce się wrócić i przejechać ten fragment jeszcze raz!

Po minięciu Dobczyc kierujemy się na Mszanę Dolną – tu z jakością drogi jest już o wiele gorzej, ale zaraz po wjechaniu na DK 28 sytuacja wraca do normy. Tą drogą kierujemy się na Rabkę i wjeżdżamy na Zakopiankę, czyli DK 47. W Nowym Targu proponuję skręcić na Białkę i Bukowinę – to dużo sympatyczniejsza droga (a i zakrętów więcej). Zarówno w Białce jak i w Bukowinie są rewelacyjne baseny termalne – polecam! Nie brakuje tam też miejsc gdzie można dobrze zjeść i odpocząć. Kontynuując podróż, proponuję kierować na Łysą Polanę i odbić na Zakopane przy zjeździe na Wiktorówki (Sanktuarium Maryjne). Tu jest kolejny interesujący odcinek – rewelacyjna nawierzchnia, niewielki ruch i doskonałe zakręty. Mniej więcej w połowie odległości do Zakopanego jest parking i droga do Wiktorówek i punktu widokowego – to dobre miejsce na spacer wśród lasu – podejście nie jest ciężkie i nawet w ciuchach na moto można dotrzeć do punktu widokowego (ok godzina drogi).

Dalej jest już standardowo – po dotarciu do Zakopanego najlepiej skręcić na rondzie w Kuźnicach na centrum i tak dojechać do Zakopianki. W drodze powrotnej można wybrać – w Rabce kontynuować podróż Zakopianką lub jeszcze raz przejechać przez Mszanę i Dobczyce.

Galeria